Řekl jsem svému tělu něžně :
”Chci být tvůj přítel”. Hluboce se nadechlo a odpovědělo :
”Čekám na to celý svůj život.”
Stravování nebylo nikdy dříve předmětem tolika diskusí a nikdy nebylo v této oblasti tolik nejasností a zmatku jako v posledních letech. Mnoho omylů na tomto poli vzniká i díky komerčnímu vlivu, kdy trh je zavalen „zaručeně zdravými“ potraviny a my tlakem reklam, abychom si je kupovali. K orientaci v tom zmatku by mohlo pomoci porozumění a návrat k přírodě. Jednou z metod, která umí popsat zákonitosti přírody a její vliv na naše tělo, psychiku, zdraví a stravu je makrobiotika. Jsou však i jiné zajímavé obory a názory a proto vám zde budu ráda jako náměty k zamyšlení nechávat odkazy na články o inspirujících lidech a jejich pohled na přírodu, ekologii a stravu. A také moje krátká gratis videa či foto reportáže pro zpestření vašeho pobytu v kuchyni.

Rozhovor s Rogerem Greenem

Rogera Greena jsem poprvé potkala před 15 lety v Praze, kdy měl velmi inspirativní přednášku o Feng-shui. Stejně inspirativní je jeho přístup ke stravě. Mám...

O jménu BeMacroBio

A ještě krátké představení jména mého nového webu BeMacroBio. Jeho význam je „co znamená být makrobio“, ne „buď makrobio“. Není tudíž agitací, abyste se stali...

Upoutávka

  • studio_reklama.jpg

Prohlášení: Zuzana Terešová není lékařka, ale odbornice na makrobiotiku, energii potravin a zdravou stravu. Poskytuje základní konzultace o používání jednotlivých surovin a technologií při přechodu na makrobiotiku dle individuální kondice a konstituce každého jedince.

Může vám poradit s vašimi problémy a zároveň posílit důvěru, že každý z nás může velkou měrou ovlivnit své zdraví. Neslibuje ale vyléčení – o to se musíte snažit sami.

více o mně